ОБЗОР: Едмънтън прекъсна серия от три поредни загуби в НХЛ

Едмънтън прекъсна серия от три поредни загуби след домакински успех с 4:2 срещу Лос Анджелис в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Еван Бушар, Леон Драйсайтъл и Райън Нъджент-Хопкинс записаха по един гол и асистенция за победата на Ойлърс. Зак Хайман също се разписа, а вратарят Стюърт Скинър се отличи с 38 спасявания.

Тревър Мур и Алекс Лафериер вкараха головете за "кралете", които губят втори мач от последните си три.

Ню Йорк Айлендърс надигра Далас с 3:2 след продължение. Бо Хорват вкара победния гол в 2:06 минута на продължението и донесе така нужната победа на тима на Айлендърс, който печели едва за втори път в последните си седем мача.

Райън Пълок и Кайл Маклейн вкараха другите голове за гостите от Ню Йорк.

Мат Дюшен и Логан Станковен се разписаха за тима на Далас, който регистрира пета загуба в последните си шест мача.

Вашингтон надигра убедително Отава с 6:3 в друга среща от тази нощ. Защитникът Джон Карлсън се разписа в първата третина, в която паднаха шест от головете. Карлсън изигра своя мач номер 984 за отбора и излезе на второ място в класацията на клуба за защитник по този показател. Бранителят има общо 145 попадения.

Вашингтон поведе с 4:2 след първата част, а след това без напрежение доигра мача за най-резултатната си победа през сезона. Аляксей Протас се отличи с гол и две асистенция.

Сиатъл победи Бостън с 4:3 след дузпи. Кейлър Ямамото вкара единственото попадение при наказателните удари и донесе успеха за Сиатъл.

Джордан Еберле, Винс Дън и Оливер Бьоркстранд вкараха в редовното време за Сиатъл, а за гостите с два гола и асистенция се отличи Давид Пастърнак.