Ню Йорк Айлендърс се наложи над Анахайм в НХЛ

Кейси Сизикас, Кайл Палмиери и Брок Нелсън отбелязаха в първия период, за да поведат Ню Йорк Айлендърс към успех с 6:1 над Анахайм Дъкс.  Бо Хорват, Пиер Енгвал и Кал Клътърбък вкараха също за Айлендърс, който спечели шест поредни победи - най-дългата им победна серия е от девет успеха и датира от 28 февруари до 14 март 2021 г.

Вратарят Семьон Варламов, който започна за „островитяните“ за първи път от 22 февруари направи 22 спасявания.

Конър Макдейвид отбеляза гол и даде две асистенции, Дарнел Нърс се разписа два пъти и Калвин Пикард спря всички 41 изстрела, а Едмънтън се наложи над Питсбърг с 4:0.

Мат Болди вкара победния гол 3:50 минути след старта на продълженията, за да спечели Минесота Уайлд с 4:3 над Нешвил в Сейнт Пол. За Уайлд вкараха още Йонас Бродин, Кирил Капризов и Райън Хартман.

Марк Янковски, Люк Еванджелиста и Райън О'Райли отбелязаха за Нешвил.

Себастиан Ахо, Андрей Свечников и Теуво Теравайнен отбелязаха по един гол и две асистенции, докато Каролина надви Калгари със 7:2. Попаденията за успеха отбелязаха още Джордан Мартинук, Джалън Чатфийлд, Брент Бърнс и Сет Джарвис , а вратарят Фредерик Андерсен направи 17 спасявания.

Колин Блекуел записа първия си хеттрик в кариерата, а Конър Бедард се отчете с два гола и асистенция, а Чикаго спечели срещу Аризона със 7:4.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Питсбърг - Едмънтън – 0:4

Минесота – Нешвил – 4:3 след продължение

Каролина – Калгари – 7:2

Чикаго – Аризона – 7:4

Анахайм – Ню Йорк Айлендърс – 1:6