2. Зимни спортове
  3. Германия разби Япония с 4:0 на женски хокей

Германия разби Япония с 4:0 на женски хокей

Вратарката Фиона Харер спаси 30 удара

Франсиска Буш вкара два гола, а вратарката Фиона Харер спаси 30 удара при успеха на женския отбор на Германия по хокей на лед с 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) над Япония в мач от Олимпийския турнир. Двата отбора до момента имаха по две поражения в група В и бяха отпаднали от турнира. Швеция и Русия по-късно днес ще определят кой от двата състава отива на полуфинал без загуба.

Сузан Гоц откри резултата за германките в първата третина, след като нейният удар от синята линия се отби в кънка на противничка и спря в мрежата. Буш покачи на 2:0 в първата минута на втората част, след като пое шайбата с гръб към вратата.

Керстин Шпилбергер покачи на 3:0 в предпоследната минута на мача, а Буш оформи крайното 4:0 на празна врата 32 секунди преди сирената. Японките бяха с една повече, за да търсят почетно попадение.