2. Зимни спортове
  3. Бьорндален отново на олимпийския връх

Бьорндален отново на олимпийския връх

Великия норвежец завоюва седми златен медал от зимни олимпиади

Седма олимпийска титла за Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия). Легендарният норвежки биатлонист спечели спринта на 10 км в Сочи. Бьорндален, за който това е 6-то участие на Олимпийски игри измина дистанцията 24:33.5 мин., като направи само една грешка в стрелбата. След норвежеца се нареди австриецът Доминик Лагентингер, който завърши на 1,3 сек. зад победителя. Третото място пък заслужи Ярослав Сукуп (Чех), който финишира за 24:39.2.

Българите се представиха под очакванията, като най-добре класиралият се наш биатлонист бе Красимир Анев. С 3 допуснати грешки в стрелбата той остана на 49-та позиция на 1:54.5 мин. зад победителя. Владимир Илиев завърши на 60-та позиция, а Михаил Клечеров и Иван Златев останаха съответно на 70-о и 76-о място.

"Има леко разочарование. Много жалко, че направиха толкова лоша стрелба в най-важното състезание. Това го отдавам на напрежение. Нямаше вятър, защото флагчетата не помръдваше. Пожелавам им в следващите дисциплини да имат по-голям успех", заяви Екатерина Дафовска от Сочи.