2. Юве
  3. Нови две дузпи на Роналдо спасиха Ювентус от грешна стъпка в Генуа (ВИДЕО)

Нови две дузпи на Роналдо спасиха Ювентус от грешна стъпка в Генуа (ВИДЕО)

Португалецът стигна кота 10 гола за сезона при мач №100 с екипа на торинци

Ювентус успя да победи с 3:1 Дженоа при гостуването си от 11-ия кръг на Серия А. В герой за торинци отново се превърна Кристиано Роналдо, който отбеляза нови две дузпи, след като през седмицата наниза два гола от 11-те метра на Барселона.

Във втората минута при центриране от корнер Рабио прати топката в противниковата мрежа, след като игра с ръка. Попадението не беше зачетено, а халфът получи жълт картон. В десетата след центриране от корнер Уестън Маккени игра с глава, но Матия Перин успя да избие топката.

В 41-ата Роналдо стреля, но топката рикошира в съперников играч и Перин лесно я улови. Две минути след това Маккени направи поредния си пропуск в мача.

В 57-ата минута Маккени с глава изведе Дибала на добра позиция, а аржентинецът с удар по земя вкара първия си шампионатен гол през сезона. Само две минути по-късно попадение на Киеза беше отменено поради засада. В 62-ата бившият играч на "бианконерите" Стураро ги наказа с воле след центриране на Лука Пелегрини. Малко след това Хуан Куадрадо се подхлъзна при свой шут и Перин улови топката.

В 65-ата Дибала отново се разписа, но голът не беше признат отново поради засада. Секунди по-късно Шчесни спаси далечен изстрел на Николо Ровела. В 72-ата минута Роналдо нанесе удар с глава от близка дистанция, но Перин успя да го избие. В 78-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Ровела срещу Куадрадо, а Роналдо я превърна в гол. Десет минути по-късно лош пас на Пелегрини принуди Перин да фаулира резервата Алваро Мората, а това означаваше втора дузпа за "Старата госпожа", като Роналдо отново беше точен от бялата точка.

Това беше юбилеен мач номер №100 за звездата на тима с екипа на "старата госпожа", а двата му гола го изравниха на върха на голмайсторската листа в шампионата със Златан Ибрахимович, като и двамата имат по 10 гола.

По този начин Юве събра 23 точки на четвъртото място, докато Дженоа остава на незавидното 19-то място едва с шест пункта на сметката си.

Ювентус с първа сериозна издънка при Тиаго Мота, завъртя 0:0 срещу Емполи

Двата тима врътнаха равенство 0:0 помежду си

Завръщане на Рабио в Юве не е опция, майката на играча иска колосална комисионна