2. Втора лига
  3. Вихрен сложи край на победната серия на Пирин - 3:0

Вихрен сложи край на победната серия на Пирин - 3:0

"Гладиаторите" нанесоха първо поражение на Пирин за лятната подготовка

Вихрен нанесе първа загуба на Пирин в рамките на лятната подготовка на благоевградчани, побеждавайки гостите с 3:0 по време на официалното си представяне за новия сезон пред около 300 зрители на стадиона в Сандански, предаде репортер на Novsport.com.

Досега отборът от Благоевград беше безпогрешен в проверките с шест поредни победи в, а. Преди двубоя домакините от Сандански официално представиха новите си попълнения, които включват 14 играчи. Това са: Христо Бахтерлиев (Монтана), Петьо Динков (Банско), Александър Дюлгеров (Пирин), Горан Чуркин (Академик (Сф), Цветелин Радев (Локомотив (Пд), Слави Бойчев (Монтана), Антон Гущеров (Славия), Кристиян Кръсев (Славия), Благой Наков (Пирин), Мирослав Петров (Монтана), и юношите Костадин Андонов Николов, Костадин Иванов Николов, Илиян Панчев и Томас Гълъбов.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута, след като защитникът Цветелин Радев се възползва от неумела намеса на стража на Пирин Благой Макенджиев, който изпусна топката във вратарското си поле и това позволи на домакините да открият резултата.

Най-изгодното положение за Пирин през първото полувреме пропиля Веселин Стойков в 31-ата минута, като от точката на дузпата стреля в аут. Две минути преди това, заради засада, бе отменен гол на Калоян Стоянов. В 33-ата минута реферът Мирослав Максимов отмени попадение поради същата причина и на Мирослав Петров от Вихрен.

Второто полувреме започна добре за Вихрен, като в 51-ата минута Благой Макенджиев направи невероятно спасяване при удар на Мартин Станкев. 10 минути по-късно при изпълнение на фаул от дъгата на наказателното поле Антонио Ласков прокара топката през стената от футболисти и препарира Макенджиев за 2:0.

В 65-ата минута Диян Молдованов от Пирин получи директен червен картон заради реплика към главния съдия. В 88-ата минута отново вратарска грешка този път на резервния вратар на Пирин Ганев позволи на юношата на Вихрен Костадин Иванов Николов да оформи крайното 3:0 в полза на домакините. За Пирин заради контузии не играха капитанът Георги Георгиев, защитникът Мирослав Ризов, и нападателят Борис Кондев.

Веднага след мача Йордан Боздански освободи дошлия на проби Деян Димитровски от Македония, за който Novsport.com информира преди началото на срещата. Македонецът игра през цялото второ полувреме, но не впечатли треньора на „орлетата”. Официалното представяне на Пирин ще се състои в събота 24 юли от 18:00 ч. на футболната база в Рилци, като съперник ще бъде тимът на Ком-Миньор (Берковица). Съществува малка вероятност отборът да бъде представен и на стадион Христо Ботев в Благоевград.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч