2. Втора лига
  3. Видима и Ботев не излъчиха победител

Видима и Ботев не излъчиха победител

„Видима-Раковски” завърши наравно – 1:1 с „Ботев” /Враца/ в първата си контролна среща след завръщането си от лагера в Благоевград, съобщи клубният сайт на тима от Севлиево.

Севлиевският тим беше по-активният в мача, но не успя да стигне до победата. В 17-та минута Калин Щърков проби от ляво, центрира пред вратата, където Николай Владинов с глава изпрати топката в ръцете на вратаря. Минута по-късно капитанът Георги Стойчев стреля по земята и топката премина близо до гредата. Владинов опита в 27-та минута технично да насочи топката към вратата, но тя бе избита в ъглов удар. Гостите разчитаха на контраатаки, като при една от тях успяха да надиграят севлиевската отбрана. Опитният Светлин Симеонов изведе Коконов сам срещу вратаря Ивайло Василев и той откри – 0:1. Само две минути трябваха на футболистите на „Видима-Раковски” да възстановят равенството. Николай Владинов стреля в напречната греда, но топката попадна във Владимир Владимиров, който с плътен удар я изпрати в мрежата – 1:1.

След почивката старши треньорът Димитър Тодоров направи доста смени, като само Александър Бранеков, Георги Стойчев, Христо Господинов и Васил Велев играха през целия мач. Вратарят Пламен Колев се намеси отлично в 53-та минута, спасявайки опасен удар на Райков от „Ботев”. В 62-та минута Христо Господинов изпълни добре пряк свободен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата, но вратарят на „Ботев” успя да избие в корнер. В последните минути „Видима-Раковски” натисна съперника си, но не успя да създаде опасни голови положения и равенството се запази до последния съдийски сигнал.

За „Видима-Раковски” играха: Ивайло Василев /46-Пламен Колев/, Цветомир Панов /46 - Иван Скерлев/,  Траян Траянов /46- Самет Ашимов/,  Александър Бранеков, Калин Щърков /70 - Борислав Гюлеметов /,  Георги Стойчев, Васил Велев, Христо Господинов, Владимир Владимиров /46 – Ангел Русев/, Евгени Игнатов /46-Станимир Андонов/ и Николай Владинов /46-Атанас Иванов/.