2. Втора лига
  3. Светкавица победи минимално Спартак Варна на Албена къп

Светкавица победи минимално Спартак Варна на Албена къп

Единственото попадение в срещата реализира Мохамед Таукол

Отборът на Светкавица постигна победа в последния мач на група Б на турнира "Албена къп" срещу Спартак (Варна) с 1:0. Единственото попадение в мача, което донесе успеха на търговищенци бе дело на Мохамед Таукол в 81-та минута.

Домакините в срещата започнаха по-активно двубоя и успяха да създадат няколко голови ситуации. В 3-та минута Ернан Мехмед стреля опасно по диагонала, но вратарят на Светкавица спаси удара му. В 8-та минута Диян Кателев центрира в наказателното поле на гостите, Иван Александров стреля много опасно с глава, но отличният рефлекс на вратаря на гостите спаси отбора от сигурно попадение.

През първата част и Светкавица имаше няколко чисти положения. В 14-та минута Томас Менди бе изведен сам срещу вратаря на Спартак, но стражът на варненци изби топката след удара на играча на гостите. На два пъти до края на полувремето пропуски за Светкавица направиха отново Менди и Славчо Шоколаров.

През второто полувреме елитният Светкавица бе по-добър на терена и след няколко пропуска все пак стигна до гол. Негов автор стана Мохамед Таукол, който прехвърли вратаря на Спартак и с глава добави за 1:0.

След изиграваното на трите срещи от тази група на първо място се класира отборът на Светкавица с 4 точки, който ще играе в група 1 в следващия етап на "Албена къп". Втори се нареди тимът на Спартак, който остана с 3 точки. В зависимост от последната среща от другата група между Калиакра и Спортист (Своге) ще стане ясно в коя група ще участва отборът на 1 на турнира.

Последен в групата остана румънският Калатис с 1 точка, който ще играе в група 2 в следващия етап.