2. Втора лига
  3. Порой и дъжд от голове на Монтана - Спартак (Пл)

Порой и дъжд от голове на Монтана - Спартак (Пл)

Елитният тим би 7:3

Отборът на Монтана разгроми със 7:3 втородивизионния Спартак (Плевен), в контролна среща играна днес по обяд в Правец, съобщи chervenkarton.com.

През второто полувреме над стадиона се изля проливен дъжд, но от двата лагера се разбраха мачът да продължи.
За монтанци не играха националът Асен Георгиев, който е в Загреб за евроквалификацията с Хърватска и младежкият национал Христофор Хубчев.

Ст. треньорът Ферарио Спасов пък бе дал почивка на Иван Минчев, Борислав Балджийски и Здравко Лазаров-Електричката.
Монтанци започнаха по-дейно и се оттеглиха на почивката с комфортна преднина от 5:1, като и шестте гола паднаха в последните 20-минути.

Йордан Тодоров откри резултата от дузпа в 25-та мин., отсъдена за нарушение срещу словенският нападател Матей Поплатник.
Още в следващата атака Сергей Георгиев покачи след самостоятелен пробив.

След половин час игра Владимир Мичев направи преднината на отбора си класическа с неспасяем шут от 20 метра.

Поплатник направи 4:0 в 36-та мин., а малко след това Сергей Георгиев се разписа за втори път след асистенция на Йордан Тодоров.

В последните секунди на първото полувреме Иван Михов фаулира нападател на Спартак в пеналта и Стефан Христов бе точен от бялата точка.

През втората част и в двата състава бяха направени по няколко смени.

В 62-та мин. голмайсторът на плевенчани Цветомир Тодоров, който бе привлечен през лятото от на Бдин (Видин), бе оставен непокрит и намали.

С попадение в 70-та мин. албанецът Алби Дости отново направи разликата четири гола.

В 74-та мин. Любомир Генчев центрира остро и принуди футболист на Спартак да си отбележи автогол.

С втория си гол в мача Цветомир Тодоров оформи крайния резултат в 82-та мин.

Монтана: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Иван Михов, Владимир Мичев, Георги Ангелов, Християн Попов, Сергей Георгиев, Янко Ангелов, Матей Поплатник, Алби Дости, Любомир Генчев (Христо Иванов, Георги Пашов, Йордан Георгиев, Станислав Генчев, Атанас Илиев).