2. Втора лига
  3. Пирин превзе второто място

Пирин превзе второто място

Пирин записа важна победа в домакинството си на Локомотив Горна Оряховица, след като победи с 2:0, като и двата гола станаха с помощта на защитник на железничарите.

Пирин записа важна победа в домакинството си на Локомотив Горна Оряховица, след като победи с 2:0, като и двата гола станаха с помощта на защитник на железничарите, предава пресслужбата на "орлетата". В един много нервен мач, пиринци успяха да стигнат до второто място, което дава право на участие в А група.

Очаквано, първото полувреме започна двуостро, като още в 45 секунда гостите изскочиха на опасна позиция за удар, но шутът на Харизанов бе избит от Николов. В 9-та минута Иванов от Локомотив стреля от границата на наказателното поле, а топката профуча до гредата. В следващата атака Витанов стреля с глава опасно но пропусна. В 22-та минута Златинов стреля от фаул, но Рашков изби в корнер, от който произлезе най-опасното положение за орлетата през първата част, като отново Витанов бе най-съобразителен в наказателното поле, но ударът му с глава бе спасен. В 25-та минута гостите на свой ред пропуснаха изгодна възможност, като дори се наложи Благов да чисти от голлинията.

Орлетата натиснаха в началните минути на втората част, като заиграха доста по-агресивно. В 50-та минута Тунтев можеше да нанесе голов удар, но стреля неточно. Последваха нервни минути, в които двата тима се вкопчиха в битка в средата на терена, като преобладаваха основно твърдите единоборства. В 77-та минута на мача, централният защитник на Пирин Стилиян Николов направи отличен пробив по фланга, стреля по посока на вратата, топката леко се отклони от крака на Пенев и влетя във вратата на гостите за 1:0. Окрилените домакини матираха локомотивци веднага след подновяването на играта, когато Коцев изскочи по десния фланг, центрира остро и отново защитникът Пенев си отбеляза неспасяем автогол. До края на мача срещата се успокои и орлетата записаха важни три точки, които ги прати на втората позиция в класирането.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Башлиев, Николов, Тунтев, Сандев, Попев, Витанов, Благов, Тасев, Златинов и Тончев. След почивката в игра влязоха Коцев, Хаджииванов и Тошев.

16 Спартак (Варна) 19 6
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч