2. Втора лига
  3. Непоносимо време сложи преждевременен край на контролата ОФК Пирин - Пирин (ГД) (ВИДЕО)

"Орлетата" спечелиха с 1:0 с гол на Чорбаджийски, но мачът бе спрян в 80-ата минута заради ужасното време

В силния и непрестанен дъжд в Гоце Делчев, ОФК Пирин Благоевград победи Пирин (Гоце Делчев) с минималното 1:0. Срещата се игра 80 минути, защото в края на мача обстановката вече стана абсурда и главният рефер Иванов свири преждевременно последен сигнал, съобщават от пресслужбата на благоевградчани.

Самият терен бе наводнен още от през първото полувреме, но двата типа се адаптираха сравнително бързо. "Орлетата" започнаха срещата по-активно, като положения за гол пропуснаха Коцес и Златинов, който опита да направи задна ножица при едно центриране, но се размина с топката. Молов от домакините на два пъти създаваше проблеми на отбраната на благоевградчани, но до опасни удари не се стигаше.

В 41-та минута Златинов центрира добре от корнер, а Чорбаджийски скочи най-високо и заби топката в мрежата за 1:0.

През втората част метеорологичната ситуация се влоши още повече. Въпреки това двата тима излязоха на терена и видимо се мъчеха да водят някаква игра. Още в началото Молов пропусна най-чистото положение за Пирин ГД, като Ганев изби изстрела му в корнер. Най-сериозното положение за благоевградчани бе изпуснато от активния Креболиев, който от няколко метра стреля с глава над гредата.

Реферът Г. Иванов свири край на двубоя в 80-та минута, след като треньорите Самоковлийски и Боздански прецениха, че ситуацията повече не позволява да се играе футбол. В понеделник пиринци заминават на лагер в Сандански, като следващата планувана контрола е там, с Оборище Панагюрище, а часът и мястото на срещата ще станат известни в началото на следващата седмица.

Състав на ОФК Пирин: Бахтарлиев, Башлиев, Николов, Чорбаджийски, Стоев, Витанов, Войнов, Коцев, Хаджииванов, Креболиев и Златинов. След почивката в игра се появиха Ганев, Пидев, Тунтев, Сандев, Попев, Станоев, Костадинов, Тончев, Благов, Тошев.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч