2. Втора лига
  3. Монтана победи Спартак (Налчик) с два гола и хубава игра

Монтана победи Спартак (Налчик) с два гола и хубава игра

Благой Наков и ново попълнение бележат за 2:0 в Анталия

Монтана победи с 2:0 12-ия в руската втора дивизия Спартак (Налчик) в първата си контролна среща в Анталия, където българският тим от понеделник е на втория си зимен лагер.

Възпитаниците на треньора Николай Митов имаха инициативата през целия мач и дори пропуснаха да спечелят по-убедително. Първият гол падна в 30-та минута. Вкара го Благой Наков след центриране отляво на младежкия национал Ерик Почански.

Крайният резултат оформи едно от новите попълнения в зимната селекция на монтанци Ивелино Иванов. Това стана в 62-та минута, когато друг от новите в състава на Монтана - Александър Киров проби отдясно и намери в наказателното поле оставения непокрит от защитата на Спартак (Налчик) Иванов, който отблизо не сгреши.

Наставникът на Монтана Николай Митов даде възможност на почти всички футболисти да вземат участие в проверката. На резервната скамейка остана единствено вратарят Стоян Васев и страдащите от контузии Владимир Байрев и Янко Ангелов.

Монтана - Спартак (Налчик) 2:0
1:0 Благой Наков ‘30
2:0 Ивелино Иванов ‘62

Монтана: Ивайло Василев, Кристиян Митов, Мартин Василев, Тодор Гочев, Деян Молдованов, Богомил Дяков, Марио Тонев, Красимир Илиев, Венци Иванов, Благой Наков, Ерик Почански (Христо Иванов, Кристиян Здравков, Николай Николов, Раиф Мурадов, Йордан Тодоров, Антон Костадинов, Георги Мечечиев, Владимир Мичев, Петър Лазаров, Александър Киров, Ивелино Иванов)

Треньор: Николай Митов

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА и Янтра с реми, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч