2. Втора лига
  3. Монтана избегна резил срещу "шоколадите" от Своге (снимки)

Монтана избегна резил срещу "шоколадите" от Своге (снимки)

Владимир Мичев добута Монтана до 2:2 с 2 гола за 11 минути

Елитният Монтана не успя да победи втородивизионния Спортист (Своге). Контролната среща играна на стадион “Огоста” пред около 200 зрители завърши наравно 2:2.

Гостите поведоха в резултата в 31-ата минута чрез Петър Василев, който се оказа на точното място при едно меле пред вратата на Ананас Аршинков. Малко преди почивката Петър Лаков можеше да покачи, но топката срещна гредата, а при добавката Ангелов не успя да уцели празната врата.

В 67-а мин. обаче резервата Мирослав Тодоров не сгреши. Той бе оставен съвсем сам вляво от пеналта и стреля хладнокръвно покрай Аршинков - 0:2 за Спортист.

Домакините чак тотава се сетиха да играят и най-добрият в състава им Владимир Мичев изравни. Първият си гол 25-годишният футболист вкара в 67-ата минута, а вторият в 78-ата. И при двете попадения Мичев получи извеждащ пас от Димитър Кр. Илиев.

Ето и съставите на двата отбора:

Монтана: Аршинков, Аврамов, Трифонов, Бачев, Копаранов, Д. Гаджев (к), Митов, Й. Тодоров, Мичев, Луис Едуардо, Беров (Коемджиев, Г. Иванов, Сандански, Чипев, Б. Кондев, Д. Кр. Илиев, Методиев, Радков)
Старши треньор: Стефан Грозданов.

Спортист: Н. Гаджев, Василев, Стефанов, Николов, Васев, Младенов, Ангелов, Стоев, Атанасов, Будинов, Лаков (Борисов, Райчев, Б. Илиев, Методиев, Димитров, Стойчев, Да Коста).

Старши треньор: Валери Дамянов.