2. Втора лига
  3. Миньор победи и във втората си контрола

Миньор победи и във втората си контрола

Перничани се наложиха с 2:0 над Септември на стадион "Металург", Ивайло Василев дебютира за тима от Симитли

Миньор (Пк) постигна победа и във втората си зимна контрола. Тимът на Николай Тодоров – Кайзера се наложи с 2:0 над втородивизионния Септември (Симитли), благодарение на автогол на играча на Септември Антон Тодоров и на попадение на Ивайло Стоянов. И двата гола паднаха през второто полувреме, съобщиха от клубното ръководство на Миньор специално за Novsport.com. Проверката се проведе на стадион „Металург” в Перник.

През първото полувреме дебют на за Септември (Симитли) направи преотстъпеният вратар от Левски Ивайло Василев, който не допусна гол, докато беше под рамката. И двете попадения в мача паднаха през втората част, когато на вратата застана Станислав Карадалиев и заиграха много юноши. В днешния мач треньорът на Септември Спас Стоименов изпробва освободения от Пирин (Благоевград) бивш младежни национал Виктор Петаков.

Най-чистото положение за гостите от Симитли през първото полувреме пропусна Фидел Куаме, който излезе сам срещу вратаря.

В 68-ата минута Миньор поведе в резултата след автогол на защитника на Септември Антон Тодоров, който засече с глава центриране от корнер в собствената си врата. В самия край на двубоя Ивайло Стоянов оформи крайното 2:0 за домакините.

В 50-ата минута Костадин Златанов беше изгонен заради оспорване на съдийско решение. Но поради приятелския характер на мача числеността на терена се запази и на негово място влезе друг футболист. След мача стана ясно, че десният халф Милен Тонев, който бе на проби в Септември (Симитли), е напуснал отбора по собствено желание.

Онзи ден Миньор победи Сливнишки герой също с 2:0.

Съставът на Миньор: Банков, Райков, Альошев, Венци Бонев, Камен Хаджиев, Софрониев, Туши Герт (албанец), Калоян Ангелов, Малик (на проби от Франция), Гущеров, Кристиян Иванов (Славчев, Олегов, Ялъмов, Виктор Райчев, Самарджиев, Милен Иванов, Хикмет, Дани Йорданов

Съставът на Септември (Симитли): Ивайло Василев, Методи Илиев, Антон Тодоров, Радослав Митревски (к), Радослав Бачев, Асен Топузов, Смилен Златанов, Ивайло Иванов, Анатоли Лулейски, Костадин Аджов ,Фидел Куаме (Станислав Карадалиев, Костадин Златанов, Кирил Георгиев, Даниел Гогов, Асен Ибишев, Александър Байрактарски, Виктор Петаков)