3. Литекс продължава победния ход, отнесе Академик (Свищов)

Литекс продължава победния ход, отнесе Академик (Свищов)

Ловчанлии се поздравиха след 4:0

Литекс продължава без загубена точка в трета дивизия.

В идеалния за футбол неделен следобед Литекс не остави въздух на Академик Свищов и съвсем заслужено победи с 4-0.

Оранжевите натиснаха още в първите минути и създадоха няколко добри положения пред вратата на свищовлии. При едно от добрите голови положения Академик нарушиха правилата в пенала и в 15-та минута Тодоров беше безпощаден в дадената дузпа. Литекс не намали темпото и единствено добрата игра на свищовлии в средата на терена и защита не позволиха на оранжевите да направят резултата далеч по-изразителен. В 37-та минута Генков удвои с прекрасен шут.

Второто полувреме беше идентично на първото и двата отбора показаха мъжка игра. Литекс, обаче, показа класа и влезлият като резерва Здравчев добави нови два гола във вратата на свищовлии.

Литекс – Академик 4:0

15′ Тодоров 1:0

37′ Генков 2:0

75′ Здравчев 3:0

80′ Здравчев 4:0