2. Втора лига
  3. Етър обърна Янтра за 2:1 и три точки в Габрово (ВИДЕО)

Етър обърна Янтра за 2:1 и три точки в Габрово (ВИДЕО)

"Болярите" получиха ранен гол, но успяха да вземат победата в първия си мач от новия сезон

Етър Велико Търново победи Янтра Габрово след обрат от 0:1 до 2:1 в регионално дерби от първия кръг на Втора лига, играно на стадион „Христо Ботев“.

В 12-ата минута „ковачите“ излязоха напред в резултата, след като Мартин Ганчев проби отляво и намери Мартин Тошев, който от близка дистанция засече за 1:0.

В 24-ата минута Етър стигна до изравнително попадение. След центриране от ъглов удар Принц Мбаке се извиси над отбраната на Янтра и с глава се разписа за 1:1.

„Болярите“ осъществиха пълен обрат в 48-ата минута. Айкут Рамадан намери Тонислав Донков, който отигра с едно докосване и прати топката в мрежата – 1:2.Етър се присъедини към отборите с по три точки, които са Дунав Русе, Беласица, Лудогорец II, Несебър, Ботев Пловдив II, Пирин Благоевград и Ловеч.

След първия кръг по една точка имат отборите на Добруджа Добрич, Фратрия Варна, Марек Дупница и Монтана.

Без нито една точка са Янтра, Миньор, ЦСКА 1948 II, Спортист Своге, ЦСКА II, Локомотив Горна Оряховица, Спартак Плевен и Струмска слава Радомир.

Община Габрово инсталира осветление на "Христо Ботев"

Стадионът на "Янтра" ще получи лиценз "D"