Добруджа надви Беласица, доближава Топ 3

Добруджа спечели 3 точки срещу Беласица с победа 1:0 в домакинския си мач от 27-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Момчетата на старши треньора Тодор Киселичков превъзхождаха противника си през цялото време и демонстрираха добър футбол на терена в КК Албена. Това е пета поредна победа за Добруджа във Втора лига, като отборът се доближава до челната тройка.

Мачът започна с високо темпо и за двата състава. Първият удар за Добруджа бе още в 4-ата минута, но шутът на Ангел Ангелов мина над напречната греда. След 15-ата минута темпото спадна, а гостите направиха всичко възможно да накъсат играта, като след нарушения полежаваха излишно на терена. В 37-ата минута Преслав Йорданов не успя да нанесе точен удар с глава, след много добър пас на Стилиян Николов.

След почивката Добруджа наложи преса над противника, трайно владееше топката и организираше непрестанни атаки. При една от тях, в 55-ата минута, силният плътен удар на Стилиян Николов мина над напречната греда. 5 минути по-късно, след поредна атака за Добруджа, един от най-добрите на терена - Ангел Ангелов, бе точен и вкара за 1:0.

След почивката за Добруджа влязоха резервите Калин Георгиев, Георги Пашов и Борис Иванов.

След този кръг Добруджа заема 5-о място във временното класиране, с 46 точки. В следващия, 28-и кръг, предстои регионално дерби във Втора футболна лига. Добруджа гостува на временния лидер Спартак Варна. Мачът е на 12 април, петък, от 15.00 ч.