2. Втора лига
  3. Бой прекрати първия мач на Ботев (Вр) за годината

Бой прекрати първия мач на Ботев (Вр) за годината

Здраво меле срещу столични аматьори откри годината за врачани

Първият мач за годината на Ботев Bp бе прекратен за­ради бой. Врачани водеха с 2:1 на подвизаващия се в А обла­стна група София Елит до 86-ата минута, когато след гру­бо влизане на Радослав Симео­нов нервите на Бойко Велич­ков не издържаха.

Треньорът нахлу на тере­на, за да търси обяснение от полузащитника за грубия фаул. 24-годишният футболист не остана по-назад и атакува словесно бившия футболист на Локо София и помощника му Иван Пасков. Покачването на страстите принуди глав­ния рефер да сложи край на срещата.

Иначе врачани използваха контролата, за да дадат по-голям шанс на юноши и дошли на проби играчи.

При една от малкото си възможности в 16-ата мину­та Ботев стигна до гол. Юли­ян Ненов напредна и центри­ра остро, Румен Рангелов се извиси в наказателното поле и с глава откри резултата.

Много деен в предни пози­ции за врачани бе Даниел Ва­сев. Каращият проби талант покриваше голям периметър и бе в дъното на всичко по-ин- тересно в офанзивен план.

В 57-ата минута Калоян Цветков се възползва от раз­редената защита на Елит, напредна и с плътен удар нап­рави 2:0.

Малко по-късно направили­ят силно впечатление с тех­никата си Радослав Симеонов намали резултата. Полуза­щитникът оформи крайния резултат от дузпа за наруше­ние срещу Парушев. Следва­щата контрола на Ботев Bp е срещу Чепинец Велинград в съ­бота от 14:30 часа в Требич.
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч