2. Втора лига
  3. Ботев (Враца) тресна Светкавица с 3:1 за старта на контролите си

Ботев (Враца) тресна Светкавица с 3:1 за старта на контролите си

Ботев (Враца) преодоля Светкавица с 3:1 (1:0) в първа лятна контрола и за двата отбора. Мачът беше наблюдаван от новите собственици на тима от Търговище от фирма ЕМУ АД.

Николай Николов откри резултата в 39-ата минута за домакините, но в 52-ата минута Николай Вълев-Гонзо изравни след далечен прехвърлящ пас на Невен Венков. До края на мача и двамата треньори пуснаха на терена юноши и намиращи се на проби футболисти, а в последните две минути врачани стигнаха до успеха с голове на Косьо Мирчев и на Русинов.

Двата отбора ще се срещнат още веднъж по време на лятната си подготовка, тъй като са участници в турнира Пири Къп в Банско по-късно през юли.

"При нас има 14 души на проби. Задача на мачове като този е да видя на кой какво му е нивото. Още не сме приключили със селекцията, което е нормално за отбор, който сменя собствеността си и е изпаднал от А група в Б, коментира наставникът на "мълниите" Пламен Донев.