Беласица победи Марица на "Царя" и е над опасната зона

"Комитите" стигнаха до успех с 2:0

На стадион „Цар Самуил“ се игра мачът от 24 кръг за първенството на втора професионална лига между отборите на „Беласица“ Петрич и „Марица“ Пловдив. Този мач беше директен и само при победа на домакините отборът можеше да се озове извън опасната зона. Това стана след силна игра на  петричкия тим, които надиграха тотално отбора на гостите и с попадения на Аксел Таонса в 75-та минута и Запро Динев в 84-та минута от дузпа и с краен резултат 2:0  донесоха радост на 3-те хиляди фенове, които бяха дошли да подкрепят „Бела“ на „Царя“.

Срещата започна с очакван домакински натиск. Във 2-ра минута Таонса отляво центрира в наказателното поле на гостите, но Свилен Щерев изби. В 22-ра минута Аспарух Шамкалов с топовен изстрел от около 20 метра опита да изненада вратаря на гостите Петър Начев, но топката прелетя на сантиметри над вратата на гостите. Минута по-късно капитанът на „Марица“ Веселин Марчев тръгна директно срещу вратата на „Беласица“, падна за дузпа, но главния съдия не видя нарушение за наказателен удар и даде сигнал за продължаване на играта. В 29-та минута Андон Гущеров стреля изненадващо, но вратаря на гостите Петър Начев улови кълбото. три минути по-късно Соломон Джеймс насочи топката пред наказателното поле на домакините, Стефан Попов от движение опита да изненада вратаря на „Беласица“ Кирил Георгиев, но топката излезе в аут.

В 36-та минута след центриране от 30 метра в наказателното поле на гостите отлично играещият в този мач Владимир Гогов отклони кълбото но прелетя на сантиметри встрани от вратата Петър Начев. Непростим пропуск на Димитър Иванов, който не насочи топката точно към свободния пред наказателното поле Запро Динев и провали атаката. В 43-та минута топката попадна у Андон Гущеров, който я овладя, обърна се и стреля, но кълбото разтресе напречната греда зад вратаря Петър Начев.

Втората част на мача премина изцяло под диктовката на футболистите на „Беласица“. Влезлия в игра Атанас Карачоров бе неуловим и тормозеше непрекъснато защитата на „Марица“ по десния фланг. В 64-та минута Андон Гущеров бе спънат вътре в наказателното поле на гостите, но стоящия наблизо главен арбитър Волен Чинков не видя нарушение за дузпа и даде сигнал за продължаване на играта. В 68-ма минута при поредно отлично подаване на Атанас Карачоров Аксел Таонса от 5-6 метра направи  невероятен пропуск и резултата остана непроменен.  Четири минути по-късно Атанас Карачоров насочи топката към Мартин Русков, който от 7-8 метра нанесе силен шут и вратаря на „Марица“ Петър Начев бе невероятен и изби.

В 75-та минута публиката се изправи на крака и ликуваше. При поредна атака на домакините Аксел Таонса със страхотен шут изпрати топката в далечния ъгъл на вратаря Петър Начев за 1:0. В игра влезе Даниел Гогов, който, макар и за кратък период от време, внесе ред на терена за отбора си. В 84-та минута Гогов овладя кълбото, преодоля двама от изпречилите се защитници на гостите навлезе в наказателното поле и бе спънат.

Главният съдия Волен Чинков съвсем справедливо отсъди дузпа, която Запро Динев превърна в гол за 2:0. Четири минути преди края на мач Таонса изскочи сам срещу вратаря на гостите Петър Начев, но не успя да го преодолее. В даденото 4 минутно продължение не се стигна до промяна на резултата и отборът на „Беласица“ прибави нови три точки към актива си, с които вече е на 14-то място с 27 точки – над чертата на застрашените отбори от изпадане от групата.  „Марица“ Пловдив вече е в зоната на изпадащите.