Беласица не успя да победи Янтра пред 3000 фенове на "Цар Самуил"

Мачът от 19-и кръг на Втора лига Беласица - Янтра се игра на отличния терен на обновения стадион "Цар Самуил", предаде кореспондент на NOVSPORT. Над 3000 зрители бяха заели местата си по трибуните, но не останаха доволни от равния резултат между двата отбора. Беласица игра за пръв път на митичния си стадион в професионалния футбол от 13 години.

В този мач отборът на Беласица излезе на терена без голмайстора си Запро Динев, който е наказан от ДК на БФС с лишаване от участие в два мача заради получения червен картон, който получи в последния мач срещу Спортист Своге.

През първата част на срещата мачът беше равностоен. Правеше впечатление много добре подготвената защита на отбора на Янтра, който само при свободни пространства тръгваше в атака пред вратата на Беласица. На три пъти през първата част на мача домакините опитаха да превземат вратата на гостите, но вратаря Борис Груев се намеси навреме след удари на Атанас Карачоров, Куфре Ета и Мариян Вангелов. В самия край на първата част на срещата Таонса Аксел с топовен изстрел опита да изненада стража на гостите, но не успя.

Втората част на срещата премина при тотален натиск на домакините. Заигра се най-вече по фланговете чрез Аспарух Смилков и Аспарух Шамкалов отляво и Атанас Крачоров и Димитър Иванов отдясно. В 52-ра минута отлично центриране на Карачоров не завърши с гол сред като Мариян Вангелов с глава изпрати топката в ръцете на Борис Груев. Две минути по-късно след центриране от корнер на Смилков  Таонса не успя от 5-6 метра да простреля стража на гостите. Заредиха се корнер след корнер пред вратата на гостите, но все нещо не достигаше на домакините да отбележат гол. В 86-та минута топката срещна ръката на Константин Иванов от гостите , но главния съдия беше далеч от ситуацията и асистента му не даде сигнал за нарушение и така поисканата от футболистите на Беласица дузпа не бе отсъдена. В 89-та минута Аспарух Смилков бе повален вътре в наказателното поле на гостите ,но главния съдия Димитър Димитров даде авантаж, след като топката отиде у Живко Димитров и той на празна врата не успя да реализира попадение. В даденото 5 минутно продължение на срещата след центриране в наказателното поле на гостите Атанас Димитров с глава отклони кълбото , вратаря на Янтра Борис Груев бе невероятен и закова топката в ръцете си.

Така срещата Беласица-Янтар завърши при резултат 0:0. След мача наставниците на двата отбора Светлан Кондев и Вили Вуцов определиха равенството като закономерно на база поканата игра на терена.