2. Втора лига
  3. Академик бие трудно Ком-Миньор

Академик бие трудно Ком-Миньор

Отборът на Академик София постигна четвърта поредна победа в играните досега контролни срещи. Този път победен си тръгна тимът на Ком-Миньор (Берковица) след 2:1 на стадион "Конелиано" в село Герман.

Отборът на Академик София постигна четвърта поредна победа в играните досега контролни срещи. Този път победен си тръгна тимът на Ком-Миньор (Берковица) след 2:1 на стадион "Конелиано" в село Герман. Независимо от победата, старши треньорът на "студентите" остана крайно разочарован от показаното от своите възпитаници на терена, пише сайтът на тима.

През първата част Академик показа по-добра игра и всичките положения бяха пред вратата на гостите от Берковица, като сериозни пропуски направи Мирослав Будинов. Все пак нападателят се реваншира и в 25 минута откри резултата след страхотен пас на Самир Аясс. Именно изработилите попадението за Академик бяха най-дейни за състава на Академик.

Втората част започна с попадение за Ком-Миньор. Гостите се възползваха от грешка на Иван Пасков и изравниха резултата в 48-та минута. През това полувреме качеството на играта значително спадна и головите положения липсваха. Гостите имаха 1-2 положения, които пропуснаха, докато за Академик Иван Редовски и Будинов пропусна от изгодни позиции. Все пак Академик достигна до победата след гол в последната минута. Тогава Борислав Балджийски изведе непокрития таран Иван Редовски, който не сгреши и оформи крайното 2:1 за Академик.

В понеделник Академик заминава на втори 10 дневен лагер, този път в Банско.