3. Звездният Нефтохимик се препъна в Монтана

Звездният Нефтохимик се препъна в Монтана

Монтана поведе във финалната серия

Звездната селекция на Нефтохимик 2010 загуби първия мач от финалния плейоф в Суперлигата на България. Бургазлии отстъпиха като гости на Монтана с 2:3 (27:25, 23:25, 25:22, 23:25, 15:12). По този начин страховитата серия на възпитаниците на Петър Дочев от 18 поредни победи бе прекъсната. Днешният двубой се проведе в зала "Младост" в Монтана. Вторият сблъсък е утре (12 април), от 18:30 ч., отново в Монтана. Третият и евентуално четвърти мач ще бъдат в залата със също име, но в Бургас.

Първият гейм премина при равностойна игра и се движеше точка за точка. В самия край домакините дръпнаха с 2 точки за 23:21, но бургазлии изравниха при 23:23. Последва размяна на точки до 25:25. В следващите 2 разигравания сервисът се оказа решаващ. Валентин Братоев прати началния удар в аут, а Иван Латунов направи ас и Монтана поведе с 1:0 гейма след 27:25.

Втората част започна с превъзходство за домакините, които дръпнаха с 3 точки преднина. Нефтохимик стигна до равенство при 14:14. ГОстите успяха и да обърнат резултата в своя полза за 20:18. В края на гейма отново имаше драма. Нефтохимик водеше с 23:21, но Монтана изравни при 23:23. Грешка на домакините и ас на Николай Николов затвориха гейма в полза на "шейховете" при 25:23.

Третият гейм премина почти изцяло под контрола на домакините. Те поведоха още в началото с 4 точки. Авансът им бе стопен до 2 точки при 18:16. Монтана обаче успя да поведе с 5 точки при 21:16. Макар Нефтохимик да успя да намали изоставането, домакините затвориха гейма при 25:22.

Нефтохимик отговори на предизвикателството със силно начало на четвъртата част и аванс от 12:8. Последваха силни минути за домакините, които обърнаха резултата до 16:15 в своя полза. До края на гейма Нефтохимик пое контрола върху събитията и прати мача в тайбрейк, след 25:23.

Решителният гейм започна по-добре за гостите, които поведоха с 4:2. Монтана успя да изравни при 5:5, след което записа 2 безответни точки и на свой ред дръпна със 7:5. Ново равенство настъпи при 7:7. Монтана успя да поведе с 2 точки при 11:9. До края на гейма домакините нямаха проблем да задържат преднината си, а дори и малко да я увеличат, затваряйки гейма и мача, след 15:12. Така Монтана поведе във финалната серия с 1:0 победи.