3. Жребият за волейболната купа ще се тегли на 24-и януари

Жребият за волейболната купа ще се тегли на 24-и януари

На 9-и февруари ще стартира турнира за Купата на България по волейбол за мъже. На 24-и януари (понеделник) в 11.00 часа в офиса на БФВ ще бъде теглен жребия за първи кръг

На 9-и февруари ще стартира турнира за Купата на България по волейбол за мъже. На 24-и януари (понеделник) в 11.00 часа в офиса на БФВ ще бъде теглен жребия за първи кръг. БФВ реши да даде възможност и на отборите от „А” елитна група да участват в надпреварата, като заявки дадоха 7 отбора.

Наредбата предвижда всички кръгове до финалния турнир да се играят в един мач на елиминиране. Отборите участници в турнира са:

„Етрополе” Етрополе

Първият кръг ще противопостави отборите от Висшата лига срещу отборите от „А” Елитна група, като домакини ще бъдат отборите от „А” елитна група. 7-те победители от проведените елиминаторни срещи участват в пълен жребий за определяне на три нови двойки във 2-и кръг. Те ще определят участниците в осминафиналите, заедно с един от 7-те отбора, добил право на директно участие от изтегления жребий.

В осминафиналите се включват и отборите от Супер лига, като двойките ще бъдат определени чрез дирижиран жребий. Участниците ще бъдат разпределени в две урни (в първа – 8 отбора от класирането след есенния полусезон, а във втора – останалите 8 отбора). Четвъртфиналистите ще бъдат определени в единични елиминаторни срещи, като домакини ще бъдат отборите от втората урна.

Заключителната фаза на Купа-България ще бъде проведена в 2-дневен турнир чрез единични елиминаторни двубои (полуфинал, финал). Жребият за тези двубои ще бъде пълен и ще се извърши след определяне на победителите от четвъртфиналите.

Датите за провеждане на срещите са:

Първи кръг – 09.02.2011 година (сряда)
Втори кръг – 23.02.2011 година (сряда)
Осминафинали – 09.03.2011 година (сряда)
Четвъртфинали – 23.03.2011 година (сряда)

Финалният турнир ще се проведе на 29 и 30 март 2011 год, като

Градът-домакин ще бъде определен след изиграването на четвъртфиналите.

От 26-и до 30-и януари в зала „Христо Ботев” в София пък е Купата на България при жените. В понеделник ще бъде определен начина на провеждане на турнира.