3. Жалко! България загуби в нова петсетова драма (ВИДЕО)

Жалко! България загуби в нова петсетова драма (ВИДЕО)

Германия се класира на четвъртфинал след нова дълга битка, силите на нашите не стигнаха

България загуби плейофния мач срещу Германия с 2:3 гейма (25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 11:15) на европейското първенство по волейбол за жени.

Нашите водеха с 2:1 гейма, но отново допуснаха спад в играта си - дали заради напрежението или умората. Подобно на срещата с Русия нашите изпуснаха инициативата в ключовите моменти и направиха фатални грешки в защита и атака. Въпреки отпадането отборът на Иван Сеферинов може да бъде горд с представянето. Амбициите бяха да спечелим медал, но множеството петсетови битки се оказаха прекалено уморителни физически и психически за "лъвиците".

Нашите започнаха по-добре в първия грейм и поведоха с 4:2 точки. След това обаче последваха 4 поредни точки за Германия. До 10:10 играта беше равностойна, но тогава България заигра много по-добре в защита. Разликата постепенно започна да нараства благодарение на трудните топки, които вадихме в отбрана. Така се стигна до 20:13 и в последствие затваряне на сета с 25:14. Основното оръжие на нашите бяха разнообразните атаки, с които германките трудно се справяха.

Както често се случва в мачовете на България, представянето в първия и втория гейм коренно се различаваше. Германките поведоха с 6:1 и последва редуване на дълги точкови серии. Нашите стопиха разликата, но след това пак допуснаха такава. Първата техническа пауза дойде при 8:4 за Бундестима. Той в последствие си върна преднината и се стигна до 14:7. Българките постепенно започнаха да скъсяват разликата, но това дойде твърде късно. Германките затвориха гейма с 25:20.

Третата част отново започна със силен старт на нашите опонентки, но само до 3:3. След това срещата вървше точка за точка. Разликата постепенно нарастна в наша полза благодарение на успешни атаки - 15:9. Тогава обаче нивото ни спадна и германките бързо стопиха изоставането си. Все пак след второто техническо прекъсване нещата тръгнаха във възходяща линия. Успешни атаки на Страшимира Симеонова и два аса на Емилия Димитрова ни донесоха аванс от 21:15. До края на гейма германките взеха едва една точка - 16:26.

Четвъртият гейм започна равностойно и се стигна до 5:5. С хубави а таки на Елица Василева и Страшимир Филипова дръпнахме до 8:5. Последва ново равенство - 10:10.  Германките заиграха много добре, но не без помощта на наши леки грешки. Така те стигнаха до аванс от 18:12.  След няколко неточности на Лора Китипова Иван Сеферинов се принуди да пусне Диана Ненова и след атаки на Рабаджиева се стигна до 18:21. От там нататък обаче нашите продължиха да грешат и Германия затвори гейма с 25:19.

Тайбрекът започна по-добре за Германия и предимство от 4:2 точки, а размяната на полетата дойде при 8:5. Нашите се върнаха в мача и скъсиха разликата само до 8:9. Германките пак вдигнаха разликата на три точки и се стигна в последствие  до 12:11. От там нататък обаче нашите рухнаха и не взеха нито една точка. Германия затвори с 15:11 точки  и 3:2 гейма.