3. Здрав пердах за „лалетата” във Варна – 3:0 гейма за България (видео)

Здрав пердах за „лалетата” във Варна – 3:0 гейма за България (видео)

Продължаваме да делим лидерската позиция в група „А” с Бразилия

Националният волейболен отбор на България направи нова важна крачка към класиране за финалите на тазгодишното издание на Световната лига, след като победи с 3:0 гейма (25:9, 25:17, 27:25) тима на Холандия. Срещата, от група „А” на надпреварата, се игра в зала „Конгресна” във Варна и бе наблюдавана на живо от треньора на Тренто Радостин Стойчев, селекционерът на дамския ни национален състав Драган Нешич, както и президентът на Република България Георги Първанов. В другия мач от нашата група, световният шампион Бразилия се наложи малко трудно над аутсайдера Южна Корея, въпреки че записа чиста победа с 3:1. Така, „селесао” и нашите „лъвове” продължават да делят първото място в групата с по 22 точки.

Срещата започна по невероятен начин за нашите момчета, които още от началните минути започнаха да тормозят „лалетата” със силен сервис и стабилна блокада. От своя страна холандците изглеждаха буквално втрещени на полето в зала „Конгресна” и не можеха да намерят никакво противодействие на атаките на Казийски и компания. Първата техническа пауза дойде при резултат 8:2 за „лъвовете”, а след нея, хората на Пранди вдигнаха още повече оборотите, опитвайки се да пометат „оранжевите”. Второто техническо прекъсване дойде при 16:4 за „трикольорите”, но те продължиха да увеличават аванса си и след 30-секундната почивка. В края на гейма „лалетата” все още не знаеха какво се случва и това доведе до катастрофална загуба в него с 9:25.

Втората част започна далеч по-равностойно от първата, като първата техническа пауза дойде при 8:6 в наша полза. След нея обаче, възпитаниците на Професора Силвано Пранди отново вдигнаха рязко оборотите и преднината на „лъвовете” започна да расте. При второто техническо прекъсване България вече водеше с 16:11, а в крайна сметка геймът завърши при смазващото 25:17 в наша полза.

В третата част нашите отново започнаха много по-добре и при първата техническа пауза водеха с 8:4. След кратката почивка двата отбора се задвижиха точка за точка и „трикольорите” съумяха да запазят преднината си от четири точки и до второто техническо прекъсване – 16:12. След 30-секундната пауза обаче, „лъвовете” понамалиха оборотите, което подейства мотивиращо на „лалетата” и те започнаха да топят разликата, за да се стигне в края на гейма до равенство от 24:24. В следващите решителни разигравания нервите на българите се оказаха по-здрави и те съумяха да затворят частта при 27:25 в своя полза.

Така България победи Холандия с 3:0 гейма и продължава да дели лидерската позиция във временното класиране на група „А” със световния шампион Бразилия с по 22 точки. „Оранжевите” са 3-и с 10 точки, а на дъното е Южна Корея без спечелена точка. Вторият мач между „лъвовете” срещу „лалетата” в зала „Конгресна” е утре, отново от 19:00 часа.