3. Юношите с втора загуба на Балканиадата

Юношите с втора загуба на Балканиадата

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години отбеляза втора загуба на Балканиадата за младежи (под 20 години), която се провежда във Върнячка Баня в Сърбия.

В четвъртия кръг на турнира момчетата, водени от треньора Христо Райчев отстъпиха пред Сърбия с 0:3 (25:27, 14:25, 23:25) за 81 минути игра.

Така до момента младите ни национали имат две победи, над Румъния и Босна и Херцеговина и две загуби, съответно от Турция и Сърбия. На Балканиадата се играе всеки срещу всеки. На 27 август е последния мач на нашите, в който те срещат Черна гора. Двубоят е от 18:30 ч (б.в)

Други резултати от четвъртия кръг:

Турция - Босна и Херцеговина 3:0 (25:20, 25:22, 25:18)
Румъния - Черна гора 3:2 (22:25, 25:17, 21:25, 25:19, 15:13).

В класирането водач е Турция с пълен актив от 4 победи и 12 точки. Толкова имат и домакините от Сърбия, но те имат и един загубен гейм, което прави разликата до момента. България заема трета позиция с 2 победи, 2 загуби и 6 точки.