3. Юношите пак биха Гърция с тайбрек

Юношите пак биха Гърция с тайбрек

Националният отбор по волейбол на България за юноши младша възраст спечели трудно и втората си контролна среща със своите връстници от Гърция.

Младите български волейболисти отново показаха характер и спечелиха мача в зала "Христо Ботев" с 3-2 (16:25, 23:25, 25:17, 25:15, 15:11). Играчите на Виктор Карагьозов не започнаха по най-добрия начин мача и загубиха първия гейм с 16:25. Нещата станаха доста сериозни за българския тим, тъй като гърците взеха и втората част, този път с 23:25. Българският тим обаче показа силна воля и с много добра игра успя да изравни до 2-2, след като 25:17 и 25:15, съответно в третия и четвъртия гейм. След това се стигна до тайбрек, който както и във вчерашната среща между двата тима, бе спечелен от България, но с 15:11.