3. Взехме бронз на Балканиадата

Взехме бронз на Балканиадата

Националният отбор на България завърши на трето място на Балканското първенство за жени до 19 години на което страната ни е домакин. Волейболистките, водени от Борислав Крачанов, взеха бронзовите отличия след категоричен успех в зала "Христо Ботев над Черна гора с 3:0 (25:17, 25:22, 25:23).

Момичетата показаха характер след тежката загуба от Турция в полуфиналите в четвъртък, излизайки пределно мобилизирани срещу черногорките.

В последната битка от Балканиадата стартираха Ванеса Радева, Маргарита Гунчева, Ива Дудова, Боряна Ангелова, Мария-Габриела Миличевич, Микаела Стоянова и либеро Йоана Докова.

И в трите части националките стартираха ударно, но допускаха да бъдат догонени в резултата. Въпреки опитите на Черна гора за нещо повече, българките не позволиха обрат. Известна интрига имаше само в третата част. В нея домакините бяха убедителни до 14"8, но допуснаха отпускане. Черна гора постепенно намали пасива си и дори изравни при 20:20. Равенството се запази до 23:23, но с добра защита и по-агресивна атака българките взеха две поредни точки и затвориха мача.

Микаела Стоянова отбеляза 15 точки, 12 добави Ива Дудова, а 11 Боряна Ангелова. Грешките на тима бяха двойно по-малко от предишния двубой срещу Турция, но националките имаха затруднение на начален удар (13 грешки и 6 аса). Черна гора направи 13 точки на блокада, срещу 7 за България.

Отборът ще получи два дни почивка, след което започва подготовката си за Световното първенство в Аржентина (2-11 август).