3. Втора загуба за девойките на Европейското в Холандия

Втора загуба за девойките на Европейското в Холандия

Българският национален отбор по волейбол за девойки до 18-годишна възраст допусна второ поредно поражение в Първа група на Европейското първенство в Холандия.

След като вчера тимът ни отстъпи на Русия с 0:3, днес загубихме и от Италия със същия резултат. Срещата се игра пред около 80 зрители в зала "Фалкенхюцен" в Арнем.

В първите два гейма съставът на селекционера Страхил Балов бе тотално надигран, като в тях отборът ни спечели съответно 13 и 15 точки. В третата част бяхме малко по-равностойни, но след 19:25 волейболистките ни допуснаха втора загуба в турнира.

Единствено Мария Йорданова от тима ни завърши с двуцифрен актив от точки - 11. Още 5 добави Ива Халачева.

За състава на Лука Кристофани със 17 се отличи Тери Рут Енвеонву, докато 11 заби Елена Пиетрини.

На 6 април от 15:00 часа България се изправя срещу Германия в последния си мач от групата..

Лидер в класирането е Италия с 4 победи от 4 мача. Тимът ни е втори с баланс 2-2. Турция, Холандия, Русия и Германия са с по една победа и две поражения, но все още не са изиграли четвъртите си двубои от групата.