3. Всички четвъртфинални двойки за Купата на България по волейбол

Всички четвъртфинални двойки за Купата на България по волейбол

Мачовете ще се играят на 29 януари

Станаха ясни всички четвъртфинални двойки за Купата на България по волейбол при мъжете, докато в женския турнир бяха определени полуфиналните сблъсъци. Вчера воденият от новия селекционер на мъжкия национален отбор на България Николай Желязков Нефтохимик успя да запише чиста победа в своята осминафинална среща срещу Берое с 3:0 (28:26, 25:13, 25:16).

Истински оспорван беше първият гейм като двата отбора се преследваха в резултата до последния миг, но гостите от Бургас успяха да надделеят благодарение на успешни атаки на Николай Учиков и Венцислав Рагин. В останалите два сета, Нефтохимик не срещна особени трудности. Статистически, гостите показаха по-добра класа в различните елементи (47 на 40 успешни атаки, четири на един аса, осем на четири блока). Юлиус Фиркал, с 20 точки за победата на своя отбор, стана най-резултатен.

В друг мач от събота ЦСКА също резервира своето място на четвъртфиналите на Купата, след като показа по-добра игра от пловдивския Локомотив. Състезателите на Александър Попов наложиха своя ритъм и в нито един момент от мача не позволиха на противниците си да поведат или дори да се доближат в резултата. Крайният резултат бе 3:0 (25:14, 25:12, 25:15).

По този начин бяха определени четвъртфиналните двойки, като мачовете ще се играят на 29 януари:

Дунав - Хебър

Нефтохимик - Монтана

Пирин Разлог - Левски

Дея Спорт - ЦСКА;

При жените Казанлък ще се бори с ДКС Варна за място на финала, а столичният ЦСКА ще срещне Марица Пловдив. Мачовете ще се играят на 25 януари.