3. Волейболистките започват в Група E от четвъртото място

Волейболистките започват в Група E от четвъртото място

Националният женски отбор на България заема четвъртото място в първоначалното класиране в плейофната Група E в Лодз, където попадна след класирането си за втората фаза на Европейското първенство в Полша. Лъвиците имат една загуба и една победа и геймов актив от 3:5 от мачовете с Русия и Белгия. Същите са и показателите на отбора на Полша, но тяхното точково съотношение е по-добро от това на България, което ги поставя временно на трета позиция в групата.

Националният женски отбор на България заема четвъртото място в първоначалното класиране  в плейофната Група E в Лодз, където попадна след класирането си за втората фаза на Европейското първенство в Полша. Лъвиците имат една загуба и една победа и геймов актив от 3:5 от мачовете с Русия и Белгия.  Същите са и показателите на отбора на Полша, но тяхното точково съотношение е по-добро от това на България, което ги поставя временно на трета позиция в групата.

Първите две места в крайното класиране в групата дават право на участие в полуфиналите на шампионата, а първите три места дават право на директно класиране за финалите на Евро 2011 в Швейцария без квалификации.