3. Волейболистките на България завършиха с победа на турнира в Рио де Жанейро

Волейболистките на България завършиха с победа на турнира в Рио де Жанейро

"Лъвиците" се наложиха с 3:2 гейма над Германия, най-резултатна бе Добрияна Рабаджиева с 27 точки

Женският национален отбор на България победи Германия с 3:2 (22:25, 25:20, 25:20, 20:25, 15:13) гейма в последния си мач от приятелския международен турнир по волейбол в Рио де Жанейро. Така националките завършиха с успех в надпреварата.

Реализатор за България стана Добрияна Рабаджиева с 27 точки. Христина Русева добави 16 точки за успеха.

Българките записаха два петгеймови успеха и загуба от Бразилия и завършиха с 4 точки актив.

Това им отреди трето място в крайното класиране, след като в последния ден Бразилия надигра Холандия с 3:2 (23:25, 22:25, 25:22, 25:18, 15:10) гейма. С този резултат "лалетата" взеха точка на Селесао и изпревариха българките за втората позиция в класирането.

Турнирът беше спечелен от тима на Бразилия, чиито състав зарадва многобройните си фенове у дома, като завърши на първо място с три победи от три мача.

Крайно класиране на турнира в Рио де Жанейро:

1. Бразилия - 8 точки

2. Холандия - 5

3. България - 4

4. Германия - 1

Приятелският турнир в Рио де Жанейро и останалите контроли на бразилска земя бяха част от подготовката на женския национален отбор на България за предстоящото Европейско първенство 2015 в Белгия и Холандия.

Любо Ганев: Славия обжалва решенията на Общото събрание