3. Волейболистите ни с мъчно 3:2 над Австралия

Волейболистите ни с мъчно 3:2 над Австралия

След като изоставаха с 1:2 гейма, националите ни стигнаха до обрат 3:2 (25:17, 27:29, 23:25, 25:15, 16:14)

Волейболните ни национали записаха трудна победа над Австралия с 3:2 (25:17, 27:29, 23:25, 25:15, 16:14) в официална контрола, играна в зала "Христо Ботев" пред около 600 зрители.

Това бе последната проверка за българските волейболисти преди следващите мачове от Световната лига. Следващата събота и неделя "лъвовете" домакинстват на бронзовия медалист от Европейското първенство Сърбия. Мачовете са на 7 и 8 юни от 20:00 часа в зала "Арена Армеец".

Първият гейм започна добре за националите и те дръпнаха с 15:9. Волейболистите ни запазиха преднината до края на гейма и го затвориха на 25:17.

Вторият и третият обаче отидоха при австралийците. Вторият гейм бе изключително оспорван, но австралийците успяха да го измъкнат с 29:27. Третият отново бе за "кенгурата" след 25:23.

Българите обаче се възстановиха и успяха да обърнат развоя на срещата. Четвъртия гейм бе лесно спечелен от момчетата на Камило Плачи с 25:15, но в петия националите трябваше да се потрудят, за да стигнат до мъчно 16:14 и крайното 3:2 гейма.