3. Владо на един мач от отпадане в Италия, дамите неубедителни в „българското” дерби

Отборът на Бре Банка Ланути (Кунео) загуби и втория си четвъртфинален плейоф за италианското мъжко първенство от Акуа Парадизо Габека (Монтикиари) и вече е на една загуба от отпадане от борбата за титлата. В Монтикиари воденият от националния селекционер на България Силвано Пранди бе надигран с 1:3 (25:21, 21:25, 15:25, 23:25).

Отборът на Бре Банка Ланути (Кунео) загуби и втория си четвъртфинален плейоф за италианското мъжко първенство от Акуа Парадизо Габека (Монтикиари) и вече е на една загуба от отпадане от борбата за титлата. В Монтикиари воденият от националния селекционер на България Силвано Пранди бе надигран с 1:3 (25:21, 21:25, 15:25, 23:25). Българският диагонал на гостите Владимир Николов отбеляза най-много точки за своя отбор - 15 (1 ас, 13 атаки, 1 блокада), но неговите реализаторски способности не стигнаха на тима от Кунео да изравни серията. Третият сблъсък от тази четвъртфинална серия е на 8 април в Кунео.

В надпреварата при жените в италианското първенство, предпоследен кръг от редовния сезон, CGF Рисайкъл Флоренс (Кастелана Гроте) победи като гост Тена (Сантерамо) с 3:0 (25:12, 25:20, 25:18) в директен сблъсък между двете българки, които играят в най-силното клубно първенство. И двете обаче се представиха неубедително в този двубой. Илияна Петкова отбеляза 5 точки (1 ас, 3 атаки, 1 блокада), като регистрира едва 33% успеваемост в нападение. Още по-незавиден бе активът на Петя Цекова от отбора на Тена - 2 точки от атака при по-малко от 10% успеваемост.

Отборът на Монте Скиаво Банка Марке (Йези), воден от националния селекционер на България Драган Нешич, загуби гостуването си в Сасуоло от местния Уником Старкер Керакол с 1:3 (22:25, 25:16, 23:25, 17:25). Монте Скиаво е на четвъртото място във временното класиране с 46 точки, колкото има и петият Ямамай (Бусто Арсицио). Флоренс е девети с 35 точки, а Тена - дванадесети с 21.