3. Варна ДКС взе реванш от ЦСКА и даде сериозна заявка за медалите

Варна ДКС взе реванш от ЦСКА и даде сериозна заявка за медалите

В класирането лидер е Марица с 24 т, следван от Варна ДКС и Казанлък с по 16

В пряк сблъсък за топ 3 в женската волейболна Демакс лига Варна ДКС победи ЦСКА с 3-1 гейма и така взе реванш за загубата от “червените“ в първия кръг. Срещата от 8-ия кръг на редовния сезон на първенството в зала “Младост“ на морската столица се изигра при страхотна атмосфера и двата отбора дадоха всичко от себе си. Варненки влязоха по добре в мача и поведоха с 19-10, но момичетата на ЦСКА показаха характер и взеха първия гейм, след обрат с 25-23. През втората част домакините бяха категорични и след 25-17 изравниха резултата. Третият гейм бе много оспорван, но Варна ДКС наложи волята си след 25-22, а след това гостите свалиха гарда и варненки затвориха мача след 25-17.

Очаквано след края на двубоя опитният наставник на Варна ДКС Стоян Гунчев бе видимо доволен от представянето на своите възпитанички и заяви, че ЦСКА е много неудобен съперник и лично той 15 години е чакал този успех. На другия полюс бе колежката му Юлия Иванова, която не бе доволна най-вече от посрещането, но е убедена, че нейните млади момичета имат бъдеще и ще бъдат фактор в шампионата.

В класирането лидер е Марица с 24 т, следван от Варна ДКС и Казанлък с по 16, ЦСКА с 15, Славия с 12, Локомотив с 8, Берое с 5 и Перун с 0 т.