3. Успешна защита на титлата за Левски или исторически успех за Марица?

Успешна защита на титлата за Левски или исторически успех за Марица?

Отговорът на този въпрос ще разберем днес от 17:30 часа

„Левски“ (София) или „Марица“ (Пловдив) – кой ще спечели така желаната шампионска титла при жените през този сезон? Определено най-важният въпрос, който ще получи своя отговор днес. Големите съперници през настоящата кампания си размениха по една победа като гост в първите два мача от финалния плейоф и така се стигна до решителен трети сблъсък, който ще се изиграе в Спортен център „Люлин“ (бившата зала „Сиконко“) от 17:30 ч.

Точно там волейболистките от Пловдив направиха първата крачка към спечелването на историческата първа титла за тях с убедителен успех с 3:1. Момичетата на Иван Петков се борят и за златен дубъл, след като по-рано през сезона триумфираха с Купа България, а на финала надиграха драматично именно „Левски“ с 3:2. Купата бе втора във витрината на „жълтите“, които спечелиха същия турнир и през 2012 г. Въпреки лошото начало във финалната серия „сините“ показаха, че далеч не са се предали и знаят как да защитават титлата си от миналата година. Настоящите шампионки играха дисциплинирано и с хубав начален удар пробиха посрещането на „Марица“, което се оказа ключово за страхотния успех с 3:0 във втория двубой игран в Пловдив. Интересното е, че в редовния сезон на шампионата двата отбора записаха по две домакински победи в срещите помежду си, а във финалния плейоф взеха убедително гостуванията си.

Историческа първа титла и шампионски дубъл за „Марица“ или „Левски“ ще се окичи със златните медали за втора поредна година, ще разберем днес от 17:30 ч., а двубоят ще можете да гледате на живо по БНТ 2.