3. Турнир по плажен волейбол се проведе в Албена

Турнир по плажен волейбол се проведе в Албена

Първият за това лято турнир по плажен волейбол за мъже – формат 3х3, организиран от „Аматьорска Волейболна Лига” се проведе на 18-и и 19-и юли в к.к. Албена.

Първият за това лято турнир по плажен волейбол за мъже – формат 3х3, организиран от „Аматьорска Волейболна Лига” се проведе на 18-и и 19-и юли в к.к. Албена.

Рекорден брой отбори от цялата страна бяха подали своите заявки за участие – 20, от които на 2-та корта пред хотел „Боряна” се явиха 18.

През първия ден по силата на жребия участниците бяха разпределени в 6 групи, където се срещнаха „всеки срещу всеки”.

Победителите в групите, заедно с двата втори отбора с най-добри показатели се класираха за четвъртфиналите в неделя. Още в мачовете в групите си пролича, че това ще е не само най-масовия, но и един от най-силните досега турнири, провеждани от Лигата.

Двама от предварително сочените за крайни победители отбори (в които фигурираха дори състезатели с професионален статут) не успяха да „прескочат” ситото на квалификацията.

В неделния ден участниците в турнира предложиха за стотиците зрители на плажната ивица в перлата на северното Черноморие – Албена, изключително положителни емоции и много качествен волейбол.

В четвъртфиналите се получиха следните резултати: „СК-АЕЦ” Козлодуй – „КСЛ” София 2:0 гейма; „Олимпик” Варна – „Суворово 1” Суворово 2:1 ; „Кронос волей” Добрич – „Exit” Каварна 2:0 ; „Балчик” Балчик – „Masters Team” Добрич 1:2.

Полуфиналните срещи още повече нажежиха атмосферата край морето и предизвикаха бурните овации на всички зрители и отпаднали състезатели. Защото и двата мача – „Олимпик” срещу „СК-АЕЦ”, и „Кронос волей” срещу „Masters Team”, можеха спокойно да бъдат финалните за турнира. След изключително оспорвана борба победители в тях излязоха отборите на „Олимпик” и „Masters Team”.

В двубоя за бронзовите отличия от двете страни на мрежата се изправиха съставите на „СК-АЕЦ” и „Кронос волей”. След като първият гейм приключи в полза на добричкият отбор, природата, която два дни „даряваше” състезатели и зрители с температури над 35 градуса, реши да ги постави в още по-затруднено положение. Над Албена за около час се изля дъжд като из ведро, придружен с ураганен вятър. Организаторите бяха принудени да прекратят мача, а след неговото подновяване победата с 2:0 гейма извоюваха състезателите на „Кронос волей” Добрич.

Финалния мач бе наистина един достоен завършек на целия турнир. Волейболистите на „Олимпик” и „Masters Team”, показаха най-доброто от плажния волейбол, и бяха достойно възнаградени с аплодисментите на десетките зрители, които и бурята не успя да изгони от игралния корт. След по-концентрирана игра в края на геймовете, победата с 2:0 грабнаха състезателите от „Masters Team”. Съставът на победителите – Виталий Симеонов, Петър Калев (капитан), Николай Тодоров и Павел Видев (резерва). За отбелязване е, че и четиримата са състезатели на младия волейболен клуб „Добротица” град Добрич.

Организаторите от „Аматьорска Волейболна Лига” наградиха призьорите с красиви купи и медали, и пожелаха на всички участници да се срещнат отново на 15-и и 16-и август, когато ще се проведе следващият турнир, отново в Албена. Приятелите на плажния волейбол от цялата страна, които желаят да се включат в него, могат да установят контакт с Лигата чрез електронния им адрес: [email protected].