3. ЦСКА загуби титлата при жените

ЦСКА загуби титлата при жените

При изключително интересен и оспорван двубой, Славия (София) победи ЦСКА (София) с 3:1 (25:21, 21:25, 25:22, 25:23) в решителната трета среща от полуфиналната плейофна серия между двата отбора в зала Васил Симов и се класира за финалната серия в Държавното първенство на България за жени.

Червените дръпнаха със 7 точки разлика при 14:7 в първия гейм, но със сърцата игра и отлична блокада момичетата на Стефан Демерджиев изравниха при 15:15, за да спечелят частта с 25:21.

Във втория гейм Белите отново успяха да стопят голям аванс от 6 точки на ЦСКА и да изравнят за 20:20, но този път момичетата на Атанас Петров бяха по-настоятелни накрая и затвориха при 25:21.

Славия започна третата част с доста грешки от начален удар и за пореден път ЦСКА поведе с впечатляваща разлика - 16:8. И за пореден път Славия намери пътя към равенството при 21:21 и спечели гейма с 25:22.

В четвъртия гейм развоят в резултата беше най-драматичен с повече смени във водачеството. В крайна сметка щастливи бяха волейболистките на Славия - 25:23 и финал!

Най-резултатна в двубоя стана диагоналът на Славия Емилия Николова с 22 точки. За ЦСКА 21 реализира техният диагонал Габриела Цветанова.

Датите за финалната серия, в която ще се срещнат Славия и Левски Сиконко (София), както и за серията за третото място, в която ЦСКА ще се изправи срещу Марица (Пловдив), са 1, 3, 5, 8 и 10 април. В тези серии ще се играе до 3 победи.

ЦСКА (София): Гергана Маринова - 3 точки (0 аса, 1 атака, 2 блокади), Габриела Цветанова - 21 (0, 18, 3), Добриана Рабаджиева - 16 (2, 13, 1), Мария Каракашева - 14 (0, 12, 2), Христина Русева - 5 (0, 2, 3), Силвия Кьосева, либеро Гергана Докузова, Нора Богданова - 7 (0, 6, 1), Маргарита Амиджинова - 1 (0, 1, 0), Патрисия Йончева, Даниела Кънчева, Ралица Василева, старши треньор Атанас Петров

Славия (София): Виктория Йовчева - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Емилия Николова - 22 (0, 18, 4), Деси Николова - 19 (1, 18, 0), Мария Аладжова - 8 (0, 7, 1), Виолета Николова - 9 (0, 6, 3), Даниела Тюрел - 10 (0, 9, 1), либеро Радостина Струмина, Габриела Айшинова, Евгения Димитрова, старши треньор Стефан Демерджиев