3. ЦСКА взе частичен реванш от Левски, "червените" на финал за Купата на България

ЦСКА взе частичен реванш от Левски, "червените" на финал за Купата на България

ЦСКА победи Левски Сиконко в полуфиналната среща между двата тима от турнира за Купата на България по волейбол при мъжете, предаде репортер на Novsport.com.

ЦСКА победи Левски Сиконко с 3:2 (25:21, 19:25, 13:25, 25:21, 17:15) в полуфиналната среща между двата тима от турнира за Купата на България по волейбол при мъжете, предаде репортер на Novsport.com.Така воденият от Александър Попов тим се класира за финал в тазгодишното издание в надпреварата. Там „армейците” ще спорят с победителя от двубоя между носителя на трофея Лукойл Нефтохимик и Марек Юнион Ивкони.

Преди по-малко от месец "сините" детронираха ЦСКА от шампионския трон, спечелвайки Националната волейболна лига. След тази победа "армейците" взеха частичен реванш от своя съперник и ще се опитат да зарадват верните си фенове във финала на надпреварата.

Срещата бе изключително интересна и предложи доста емоции на зрителите, които бяха изпълнили до краен предел зала „Васил Левски” в Пазарджик, а развръзката бе повече от драматична. Първият гейм бе за ЦСКА, макар че не бе лесно. „Червените” губеха в началото на гейма, като преднината за тях дойде едва след 13:12, когато Стоян Самунев направи една от добрите си атаки, с които се отличи през цялото време на срещата. Така втората техническа пауза в гейма дойде при резултат 16:12. След това се стигна до 23:18, което принуди Брунко Илиев да поиска първо прекъсване в този гейм. Това отрезви играчите на Левски Сиконко и те направиха две безответни точки. Реакцията на Александър Попов не закъсня и последва прекъсване за ЦСКА при резултат 23:20. от тук нататък „червените” нямаха проблеми и затвориха гейма на 25:21, след невероятни отигравания на Рафаел Паскуал и Светозар Иванов.

Във втората част обаче момчетата на Брунко Илиев подобриха значително играта си. Близнаците Братоеви, Краси Гайдарски и Методи Ананиев показаха класата си и „сините” изравниха след 25:19. Спечелването на гейма не бе проблем за новите шампиони на България особено след като поведоха още в началото с 5:0 точки. ЦСКА изравниха играта и резултата, но силите на момчетата на Сашо Попов в този гейм бяха до второто техническо прекъсване, което дойде при резултат 16:15 в полза на „сините” и след това се стигна до логичното 25:19.

Левски Сиконко бе пълен господар и в третия гейм и шампионите дадоха едва 13 точки на съперниците си. След добра игра на Бойко Бонев, заменил за извесно време капитана Рафаел Паскуал и Филип Майо, обаче, „червените” надделяха в четвъртата част с 25:21 и двубоят трябваше да се реши след пети решителен гейм – тайбрек.

В него Левски започна по-добре и водеше с 2 точки. В средата на тайбрека обаче Бойко Бонев изпълни три отлични сервиса и ЦСКА успя да изравни. Шампионът на България не се уплаши от това развитие и стигна до мачбол – 14:13 точки. На сервис обаче застана Иван Зарев и доведе резултата до равенство. ЦСКА прояви характер в заключителните моменти на мача и стигна до успеха след 17:15.

С най-много точки за победителите отново бе Филип Мейо. Кениецът отбеляза 19, а Иван Колев добави 13 точки. Отлично игралият в мача Стоян Самунев пък завърши срещата с 10 точни попадения в противниковото поле. Най-резултатен в мача пък бе волейболистът на Левски Сиконко Николай Учиков (24), а капитанът на "сините" Методи Ананиев добави 15. Един от най-коментираните волейболисти в тима на Брунко Илиев - Валентин Братоев пък се отличи с 18 точки.

Редица национални състезатели присъстваха на вечното дерби .Мачът уважиха Владо Николов, Смилен Мляков, Тодор Алексив, Николай Николов, капитанът на тима Пламен Константинов и националния селекционер Силвано Пранди. Капитанът на националния ни отбор дълго време разговаря със селекционера.