3. ЦСКА удари Пирин

ЦСКА удари Пирин

"Червените" не дадоха шанс на съперника"

ЦСКА победи Пирин (Разлог) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:17) в среща от 15-ия междинен кръг на волейболната Суперлига.

Мачът се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.

"Червените" не дадоха шанс на съперника, въпреки че бяха с много кадрови проблеми. Христо Цветанов отново игра като посрещач, а Пламен Шекерджиев бе диагонал, тъй като Венцислав Георгиев, Иван Крачев и Яни Георгиев са контузени.

ЦСКА стартира силно и поведе със 7:3, но гостите направиха 5 поредни точки и резултатът бе в тяхна полза при първото техническo прекъсване. Домакините отново взеха аванс от 2-3 точки, но Пирин изравни, а в края дори поведе с 18:16. Последва ново равенство 21:21. В игра за ЦСКА се появи Стефан Стоянов, който със сервиса си разколеба съперника и "червените" измъкнаха гейма.

Втората част също започна оспорвано. Напрежението си каза думата, когато в средата на гейма треньорът на ЦСКА Александър Попов протестира за объркано нареждане на противника като влезе в игрището, след като съдията вече беше дал сигнал Пирин да изпълни начален удар. Наставникът на "червените" бе санкциниран с червен картон. Резултатът беше равен до 18:18, когато "армейците" направиха силна серия с два поредини блока и добра защита и дръпнаха с 5 точки, за да удвоят аванса си.

В третия гейм ЦСКА изцяло контролираше събитията на полето. Домакините поведоха много рано в резултата и до края не изпуснаха инициативата.