3. ЦСКА спря Хебър и поведе в класирането

ЦСКА спря Хебър и поведе в класирането

Сервисът на домакините отказа досегашния лидер в първенството

ЦСКА победи сензацията Хебър с 3:0 (20, 15, 28) в дербито на последния 11-и кръг от волейболната Суперлигата при мъжете.

Двубоят се игра тази вечер в зала „Васил Симов“ в столицата.

Срещата започна равностойно. След няколко успешни блокади и грешки на ЦСКА Хебър поведе с 4 точки – 16:12. Последваха два аса на Тодор Костов, които разколебаха посрещането на гостите, а "червените" направиха 7 поредни точки, за да поведат с 19:16. Това бе решаващо за изхода на гейма.

Втората част стартира с 5:3 за ЦСКА. От щаба на гостите имаха претенции, че разиграването е било в тяхна полза. Треньорът на Хебър Атанас Петров получи жълт картон за оспорването. „Армейците“ се възползваха от ситуацията и натрупаха аванс - 9:3. До края на гейма домакините натиснаха съперника със сервис и увеличиха преднината си.

Третата част беше изключително драматична. Хебър повеждаше на няколко пъти с по 3-4 точки, на моменти с 5, но ЦСКА изравняваше. В края гостите отново дръпнаха с две точки 23:21, но „червените“ отново ги настигнаха и дори имаха първи възможност да завършат гейма. В крайна сметка те показаха по-здрави нерви.