3. ЦСКА спечели дербито с Левски в женското волейболно първенство

ЦСКА спечели дербито с Левски в женското волейболно първенство

„Червените” триумфираха след петгеймова драма

Женският волейболен отбор на ЦСКА се наложи над вечния съперник в петгеймова драма и серия от обрати в зала "Васил Симов".

Възпитаничките на Юлия Иванова на два пъти изоставаха в резултата, но показаха характер и в крайна сметка се поздравиха с четвърта поредна победа в НВЛ. Срещата започна трудно за армейките и те изоставаха в целия първи гейм, който в крайна сметка завърши при резултат 25:20 в полза на сините.

Във втората част червените волейболистки се мобилизираха и затвориха гейма на 18. Третият гейм бе почти буквално повторение на първия и състезателките на Левски отново поведоха след 25:20 в тяхна полза. Четвъртият гейм дълго време беше равностоен, но в крайна сметка състезателките на ЦСКА успяха да се наложат на 20 и така докараха срещата до тайбрейк. В него вече прошка нямаше и момичетата на Юлия Иванова затвориха гейма и мача с 15:9.

ЦСКА - Левски 3:2 (20:25, 25:18, 20:25, 25:20, 15:9)

Състав на ЦСКА: 1.Ивета Станчулова, 4.Полина Нейкова, 8.Ралина Дошкова, 11.Силвия Кьосева (к), 15.Мартина Хикова, 17.Натали Петрова, 19.Михаела Михайлова - либеро (5.Диана Ненова, 6.Екатерина Димитрова, 7.Кристина Бончева, 12.Кристиана Белецова, 13.Мадлен Рашева, 14.Борислава Съйкова, 16.Янита Николова);
Старши треньор: Юлия Иванова.
"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"