3. ЦСКА с втора убедителна победа над Левски Сиконко – 3:0.

ЦСКА с втора убедителна победа над Левски Сиконко – 3:0.

Волейболният тим на ЦСКА победи Левски Сиконко с 3:0 гейма в мач от турнира „Атаро Клима”

Волейболният тим на ЦСКА победи Левски Сиконко с 3:0 гейма в мач от турнира „Атаро Клима”. Чистата победа на „червените” съхрани второто им място във временното подреждане на първенството, като лидер е приятната изненада Арда (Кърджали).
При отсъствието на голяма част от водещите си състезатели Левски не успя да се противопостави особено ефективно на ЦСКА в първите два гейма. Символичните домакини днес спечелиха първите две части с 25:20 и 25:23. Далеч по-оспорван бе третият гейм, който се реши при резултат 30:28.

В третата част Теодор Богданов и Филип Маю с умели атаки успяха да запазят шансовете на ЦСКА да приключи мача в третия гейм. „Червените” се върнаха от 16:18 до 20:20, като на този етап мачът започна да се движи точка за точка.

ЦСКА изравни за 22:22 чрез Остин Рестър, който обаче мигновено след това с неточен сервис „възстанови” преднината на Левски.
„Сините” първи достигнаха до възможността да спечелят гейма при 24:23, Филип Маю обаче изравни. След неубедителна игра в защита на Теодор Богданов и Георги Братоев и два неоползотврени геймбола ЦСКА поведе с 26:25 и достигна първи мачбол. В ответната атака Левски изравни, но кениецът Филип Маю със силна атака по диагонала доведе резултата до втори мач бол за „червените”.

Мачът продължаваше да върви точка за точка до момента, в който Маю реализира последната атака в мача отново с пронизващ изстрел отдясно. ЦСКА прибави нови три точки към актива си след 3:0 над Левски Сиконко и с актив от 18 т. запази второто място във временното класиране на мъжката Суперлига след тима на Арда Кърджали. Левски е на пето място с пет победи, три загуби и 13 точки.