3. ЦСКА с втора победа за Купа Филипови 2000 в Кърджали

ЦСКА с втора победа за Купа Филипови 2000 в Кърджали

Отборът на ЦСКА (София) постигна лека победа в Кърджали във втория ден от турнира за Купа Филипови 2000, част от редовния сезон на Суперлигата. Червените се наложиха с 3:0 (27:25, 25:18, 25:16) над Пирин Балканстрой (Разлог).

Отборът на ЦСКА (София) постигна лека победа в Кърджали във втория ден от турнира за Купа Филипови 2000, част от редовния сезон на Суперлигата.  Червените се наложиха с 3:0 (27:25, 25:18, 25:16) над Пирин Балканстрой (Разлог), съобщиха от БФВолейбол.

Наставникът на софиянци даде почивка в този мач на основния си разпределител Николай Иванов.  Вместо него, титулярен плеймейкър беше Георги Манчев.  Центърът Николай Николов също нямаше никакво намерение да участва в тази среща и правеше компания на адаша си на пейката.  В същото време Мирослав Живков започна със стандартната си титулярна седморка.

В първия гейм ЦСКА дръпна с 3 точки аванс на двете технически прекъсвания.  Живков предприе двойна смяна на разпределителя и диагонала, като преди това бе заменил и центъра си Светослав Гоцев с Мартин Палийски.  Тези рокади сякаш дадоха резултат и резултатът бе изравнен при 17:17.  Започна люта битка за всяка точка, в която в крайна сметка надделяха столичани с 27:25.

Оттук нататък Червените не оставиха никакви шансове на разложани.  Те поеха инициативата в следващите два гейма и ги затвориха с разлика.  В третата част Живков започна с Ивайло Филипов вместо Гоцев, но и това не помогна.

Сашо Попов не предприе смени през целия мач, като само в края на мача извади либерото Даниел Пеев и пусна на негово място второто либеро Антон Василиев.

Най-резултатен в мача беше Филип Майо от ЦСКА.  Той отбеляза 15 точки.  Колегата му диагонал от Пирин Александър Горбатков завърши с 11.  В любопитен момент от мача с точка се отчете и либерото на разложани Атанас Митрев, след като спасена от него топка безпрепятсвено падна в полето на ЦСКА.

Пирин Балканстрой (Разлог): Франсиско Сотелдо - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Александър Горбатков - 11 (0, 10, 1), Николай Пенчев - 9 (1, 8, 0), Станислав Петков - 9 (1, 7, 1), Светослав Гоцев - 4 (1, 2, 1), Костадин Гаджанов - 5 (0, 2, 3), либеро Атанас Митрев - 1 (0, 1, 0), Мартин Палийски, Йордан Желязков, Добромир Димитров - 1 (1, 0, 0), Георги Елчинов, Ивайло Филипов - 2 (0, 2, 0), старши треньор Мирослав Живков

ЦСКА (София): Георги Манчев - 5 точки (2 аса, 0 атаки, 3 блокади), Филип Майо - 15 (3, 10, 2), Ивайло Стефанов - 9 (0, 8, 1), Владислав Александров - 10 (0, 9, 1), Теодор Тодоров - 10 (0, 8, 2), Стоян Самунев - 5 (0, 5, 0), либеро Даниел Пеев, либеро Антон Василиев, старши треньор Александър Попов