3. ЦСКА с труден успех над Пирин за „Атаро Клима”

ЦСКА с труден успех над Пирин за „Атаро Клима”

Волейболистите на ЦСКА продължиха успешната си серия от победи в родното ни първенство и на старта на турнира „Атаро Клима”, където победиха Пирин (Разлог) с 3:2 гейма (17:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:13).

Само преди няколко дни момчетата на Сашо Попов победиха със същия резултат този съперник в Разлог.

В дебютния гейм Пирин започна невъзмутимо и набързо събра сериозна преднина, която съумя да запази до края за 25:17. Младият разпределител на "армейците" Георги Манчев стабилизира играта си във втората част и съвсем закономерно софиянци изравниха резултата след 25:23.

Последвалият трети гейм бе още по-лесен за "червените", които го спечелиха с 25:21. Възпитаниците на Мирослав Живков се окупитиха и взеха своето в четвъртата част с 25:22, за да се стигне до тайбрейка.

Там ЦСКА стигна до два мачбола при 14:12, а неутрализираният първи от Пирин бе последван от успешна атака на Филип Майо и крайна победа за неговия тим.