3. ЦСКА с чиста победа над Марек

ЦСКА с чиста победа над Марек

"Армейците" победиха безпроблемно съперника си

ЦСКА победи Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:12, 25:20, 25:18) в среща от 20-ия междинен кръг в Суперлигата. Мачът се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

За домакините в титулярния състав след контузии се завърнаха Яни Георгиев и Венцислав Георгиев. "Червените" взеха бързо първия гейм. След добра серия от сервис на Владимир Станков "армейците" дръпнаха с 11:4, а до края увеличиха аванса си.

Треньорът на Марек Иван Тасев потърси промяна като в игра за гостите се появи Георги Топалов. Втората част започна по подобен начин. ЦСКА имаше преднина от 13:7, но постепенно гостите стопиха изоставането си и изравниха при 16:16. В края на гейма "червените" бяха по-уверени във важните моменти, затвориха нападателите на дупничани, за да поведат с 2:0.

В третата част домакините владееха ситуацията на полето и закономерно спечелиха чисто двубоя. Венцислав Георгиев бе най-резултатен за ЦСКА с 12 точки (1 ас), Христо Цветанов добави 10 (1 блокада), а разпределителят на "армейците" Владимир Станков направи 5 аса.

За Марек двама играчи завършиха с по 12 точки - Станислав Величков (1 ас) и Димитър Дулчев (2 блокади).