3. ЦСКА прегази Левски във волейболното дерби при жените

ЦСКА прегази Левски във волейболното дерби при жените

За трети път този сезон женският ЦСКА (София) постигна чиста тригеймова победа срещу вечния съперник Левски Сиконко (София). В мач от десетия кръг на Държавното първенство Червените спечелиха с 3:0 (25:21, 25:17, 25:21) и продължават с перфектен актив от 10 победи и 30:0 гейма.

След като загубиха първите две части в зала Васил Симов, в третия гейм Сините се опитаха да потърсят обрат и водеха в резултата до след второто техническо прекъсване, когато обаче момичетата на Атанас Петров решиха да не си развалят чудесните показатели и обърнаха частта в своя полза и така затвориха мача.

За ЦСКА тежестта в нападение изнесоха крайната нападателка Добриана Рабаджиева и диагоналът Габриела Цветанова. Рабаджиева стана и топреализатор на мача с 15 точки. Цветанова добави 12, колкото и центърът Нора Богданова, която се представи отлично и на трите точконосещи елемента - сервис, атака и блокада. Другата централна блокировачка Христина Русева впечатли с шестте си точкови блокади. За Левски с най-много точки, 12, се разписа Ваня Върбанова.

ЦСКА (София): Гергана Маринова - 3 точки (1 ас, 1 атака, 1 блокада), Габриела Цветанова - 12 (1, 10, 1), Добриана Рабаджиева - 15 (2, 11, 2), Мария Каракашева - 6 (0, 6, 0), Христина Русева - 9 (0, 3, 6), Нора Богданова - 12 (3, 5, 4), либеро Мария Филипова, Гергана Докузова, либеро Валерия Василева, Лора Китипова, Симона Димитрова, старши треньор Атанас Петров

Левски Сиконко (София): Мартина Тренева - 2 точки (1 ас, 0 атаки, 1 блокада), Емануела Димитрова - 9 (1, 6, 2), Мария Големанова - 10 (0, 8, 2), Ваня Върбанова - 12 (0, 10, 2), Божана Димитрова - 1 (0, 0, 1), Виктория Григорова - 3 (0, 3, 0), либеро Кристин Колчагова, Стефани Стефанова, Диана Николова, старши треньор Петър Шопов