3. ЦСКА надви ЛукОйл с 3:1 гейма в дербито на 2-ия кръг на НВЛ

ЦСКА надви ЛукОйл с 3:1 гейма в дербито на 2-ия кръг на НВЛ

Волейболният ЦСКА успя да запише първа победа за новия шампионат, след като преди броени минути надигра с 3:1 гейма (25:19, 23:25, 25:20, 25:23) тима на ЛукОйл Нефтохимик. Срещата се игра в зала „Васил Симов” в София и бе от програмата на 2-ия кръг на националното първенство.

Първият гейм започна много добре за домакините, които бяха подкрепяни от страхотната си публика. През тази първа част „армейците” не срещнаха почти никаква съпротива, а Майо нижеше точка след точка без дори да дава шанс на противниковата блокада. Така „червените” успяха да затворят първата част при резултат 25:19 и така поведоха с 1:0 гейма.

Бургазлии обаче излязоха пределно мобилизирани на полето след прекъсването и се опитаха да обърнат мача в своя полза. Те определено успяха да поизравнят играта и двата тима започнаха да се движат точка за точка в този гейм. Все пак, в края на частта нервите на гостите се оказаха по-здрави и те успяха да затворят гейма при резултат 25:23.

В третата част обаче „червените” отново си върнаха ритъма в играта и набързо натрупаха преднина от 2-3 точки. След това двата отбора се захапаха, но разликата се запази почти до края. Тогава ЦСКА успя да вземе още две решителни топки и в крайна сметка спечели 3-ия гейм с 25:20.

В четвъртата част гостите от ЛукОйл, водени от националите Мартин Пенев и Иван Станев, отново дадоха всичко от себе си, за да останат в мача, но това не им се отдаде. Геймът се движеше точка за точка, но в крайна сметка „червените” успяха да надхитрят своя съперник в края, когато затвориха двубоя при 25:23.

След този успех домакините от ЦСКА заемат 3-о място във временното класиране с актив от 4 точки. Гостите от Бургас пък са 6-и с 1 спечелена точка.