3. ЦСКА – Левски Сиконко е финалът за титлата в Националната волейболна лига

ЦСКА – Левски Сиконко е финалът за титлата в Националната волейболна лига

Левски Сиконко победи и в третия двубой Лукойл Нефтохимик от Бургас и така спечели полуфиналната плейофна серия с 3:0 победи. „Сините” спечелиха мача в Бургас с 3:2 гейма (20:25, 21:25, 25:19, 25:22, 15:11).

За претенднтите за шампиноската титла в игра се появи все още невъзстановения разпределител Георги Братоев. Мачът гръгна зле за момчетата на Брунко Илиев, след като те загубиха първите два гейма и бяха на крачка от четвърти мач в серията на фона на това, което се случваше на полето – разпределитеят на Лукойл Иван Станев заби няколко точки от сервис и затрудняваше посрещането на противника при всяко свое заставане на линията за изпълнение на начален удар.

В третия гейм се стигна до разлика 19:8 в полза на волейболистите от София, но след няколко грешни отигравания резултатът стана 19:12. В крайна сметка геймът завърши 25:19 за Левски Сиконко. По подобен начин се разви и четвъртата част, макар че такава огромна разлика в точките несе случи. Левски спечели гейма с 25:22 след атака на Николай Учиков и вкара мача в тай-брейк.

Петият решаващ гейм започна много добре за домакините, които бързо поведоха с 3:1, но Левски обърна резултата в своя полза при 6:3 след ас на Валентин Братоев, след което спокойно спечелиха тай-брейка при 15:10.

На финала Левски Сиконко ще се изправи срещу ЦСКА, които по-рано днес спечелиха за трети път срещу Пирин Балканстрой.

Първата среща между "сини" и "червени" е на 16 април (четвъртък) в зала "Васил Симов" в София.